Мир для України
Припинення бойових дій і культурної війни, реінтеграція втрачених територій та встановлення внутрішнього громадянського порозуміння. Україна — нейтральна позаблокова держава, суб’єкт, а не об’єкт геополітики.
Справжня незалежність
Вихід з‑під зовнішнього управління, відмова від боргів, накопичених корумпованими чиновниками. Реальна енергетична незалежність за рахунок видобутку власного газу і вугілля та розвитку атомної енергетики. Засновані на взаємній вигоді торгові відносини з усіма сусідами. Сильна армія, здатна захистити державу. Ось, що ми називаємо справжньою незалежністю.
Широка децентралізація
Максимум повноважень і більшість грошей залишаються в регіонах. Всі проблеми, пов’язані з організацією життя громад, вирішуються на місцевих референдумах, включно з питаннями, які ставити пам’ятники, як називати вулиці і якою мовою спілкуватися. Права людей захищає муніципальна поліція. У центрі залишаються держмонополії, дипломатія, армія, митниця і основні органи влади. Усі питання, що стосуються основ зовнішньої і внутрішньої політики, вирішуються на Всеукраїнському референдумі.
Міст, а не полігон
Україна історично та географічно є найважливішим торговельним і культурним мостом між Європою та Азією. Тому ми маємо розвивати державу саме як сполучну ланку між Сходом і Заходом — з найкращими портами, залізницями, автомобільними дорогами та річковим транспортом. Умови Асоціації з ЄС слід переглянути і змінити, розширивши можливості експортних поставок до Європи. А торгувати слід з усіма, з ким вигідно. Усі питання, що стосуються основ зовнішньої і внутрішньої політики, вирішуються на Всеукраїнському референдумі.
Нова індустріалізація
Створення робочих місць — ключова мета економічної політики. Побудовані народом промислові об’єкти слід не закривати, а наповнювати новим технологічним змістом, залучати інвестиції, збільшувати глибину переробки продукції. Держава повинна підтримувати виробника і давати бізнесу можливість працювати за пільговою системою оподаткування і звітності. Будь-які іноземні кредити слід залучати тільки під розвиток конкретних економічних проектів.
Справедлива соціальна політика
Розмір пенсії слід встановити на рівні, не нижчому від прожиткового мінімуму, а пенсійний вік прив’язати до середньої тривалості життя в країні і знизити. Громадян віком від 80 років ми пропонуємо забезпечити безкоштовними ліками і звільнити від сплати послуг ЖКГ. Індексація пенсій — обов’язок держави, як і забезпечення доступного медичного обслуговування. Систему охорони здоров’я слід будувати навколо здоров’я людини, починаючи від народження, а для цього мусимо зберегти кількість державних клінік і не допустити їх скорочення.
Чесні тарифи
Регульовані державою ціни і тарифи слід знизити, прив’язавши до собівартості. Українці мають право отримувати газ українського ж видобутку, ціну на який слід формувати лише з чотирьох компонентів: витрати на видобуток; витрати на переробку; витрати на транспортування і 10% рентабельності для розвитку газовидобутку. Законопроект Євгенія Мураєва No5290, що пропонує цю формулу, давно зареєстровано в парламенті.
Збереження української землі
Власником землі в Україні може бути тільки громадянин України. Ми розробили Закон про ринок земель сільгосппризначення, який передбачає механізм прозорого продажу наділів через Земельний банк. Однак до того, як земля стане товаром, кожен українець повинен отримати свої 2,3 гектара, на які він має право за законом. Державний контроль над цільовим використанням земель і неприпустимістю виснаження ґрунту слід посилити. Продавати можна землю, але не Батьківщину.
Історична пам’ять
У нашої країни славне минуле і воно належить нам повністю. Жодна ідеологія не може бути обов’язковою, усі громадяни всіх національностей нашої держави мають рівні права і можливості свого волевиявлення. Агресивний націоналізм як основа державної політики і спроба замінити демократію диктатурою, для нас неприпустимий. Ми виступаємо проти наруги над нашою пам’яттю, знищення пам’ятників Великої Перемоги та переписування історії.